Jak się ma mózg matematyka? Wyjaśnia prof. Włodzisław Duch

Jak się ma mózg matematyka? Wyjaśnia prof. Włodzisław Duch

Jak się ma mózg matematyka? Wyjaśnia prof. Włodzisław Duch

„o Matmo daj się poznać” to cykl rozmów pozwalających spojrzeć na nauczanie i uczenie się matematyki z różnych perspektyw. Odpowiedzi na pytania o to jak wspierać poznanie matematyki, jak efektywnie jej się uczyć i nauczać udzielają specjaliści w swojej dziedzinie.

W odcinku otwierającym cykl moim Gościem jest wybitny naukowiec prof. Włodzisław Duch.

Profesor Włodzisław Duch oprócz kierowania Laboratorium Neurokognitywnym jest też kierownikiem zespołu Neuroinformatics and Artificial Intelligence w University Centre of Excellence Dynamics, Mathematical Analysis and Artificial Intelligence, oraz pracownikiem Katedry Informatyki Stosowanej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Z materiału dowiesz się:

  • 👉Co wnoszą badania o mózgu w kontekście uczenia (się) matematyki?
  • 👉Czy jest coś takiego jak talent matematyczny?
  • 👉Co mogą zrobić rodzice małych dzieci, aby przygotować dziecko do efektywnej nauki matematyki?
  • 👉Co może wspierać efektywność nauczania matematyki?
  • 👉Jak szkoła może wspierać rozwój kompetencji matematycznych uczniów?
  • 👉Jakie są mity dotyczące nauki matematyki?

 

prof. WlodzisłaW duch

Profesor Włodzisław Duch oprócz kierowania Laboratorium Neurokognitywnego jest też kierownikiem zespołu Neuroinformatics and Artificial Intelligence w University Centre of Excellence Dynamics, Mathematical Analysis and Artificial Intelligence, oraz pracownikiem Katedry Informatyki Stosowanej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracował też na Wydziale Inżynierii Komputerowej (School of Computer Engineering), Uniwersytetu Technologiczego Nanyang (Nanyang Technological University) w Singapurze jako Nanyang Visiting Professor i visiting professor (2003-2012). Przez dwie kadencje piastował stanowisko prezesa Europejskiego Towarzystwa Sieci Neuronowych (European Neural Networks Society, 2006-2008-2011), w 2013 roku wybrany do College of Fellows of the International Neural Networks Society. Był wiceministrem odpowiedzialnym za naukę w Polsce (2014-15) i prorektorem ds. badań naukowych i informatyzacji na UMK (2012-14).

W sieci

najnowsze posty z kategorii:

oGRAJ egzamin – Powtórka w Minecraft

oGRAJ egzamin – Powtórka w Minecraft

oGRAJ egzamin ÓSKOKLASISTY powtórka z minecraft 🎯OGRAJ EGZAMIN na polu Minecrafta. Ostatnia prosta z Basią i Łukaszem. Zapraszamy na bezpłatne wydarzenie dedykowane tegorocznym ósmoklasistom. Mamy...

Dziś króluje liczba 3

Dziś króluje liczba 3

Święto Trzech Króli może być okazją do zbadania symboliki i występowania w kulturze liczby 3.Trzej Królowie symbolizują 📌3 etapy życia człowieka 📌3 znane wówczas kontynenty 📌3 kolory skóry 👑Melchior...

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

według Kategorii

oMatmo! w social mediach